Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 

Başkan

Değerli Üyelerimiz;

Zengin fakir, gelişmiş az gelişmiş demeden tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü salgınının hızla yayılmasıyla birlikte 2020 yılı adeta pandemi yılına dönüştü. Salgının önlenmesi için alınan tedbirler, tüm Türkiye gibi bölgemizde de ticari ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. 

İş dünyamızın aktörleri, ticaret erbabımız, sanayicimiz, ihracatçımız, bir taraftan hızla yayılan ve halk sağlığını tehdit eden Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan önlemleri uygularken diğer taraftan birlikte ekonominin çarklarını döndürme gayreti içinde. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde pandemi sürecinde dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri, üyelerimiz adına yakından takip ediyor ve üyelerimizi kesintisiz bilgilendirmeşe devam ediyoruz. Ekonomiye ilişkin alınan tüm bu tedbirleri an ve an takip ederek, web sitemiz, sosyal medya hesaplarımız ve SMS ile üyelerimize bilgi veriyoruz. 

Üyelerimizin bu süreçten en az zararla çıkması için yaşanan gelişmeleri günü gününe takip etmenin yanı sıra üyelerimizle temasa geçerek, yaşadıkları sorunları ve beklentilerini alıyoruz.  Üyelerimizden bize ulaşan sorun ve önerileri bekletmeden anında üst kuruluşumuz TOBB aracılığıyla ilgili kurum ve kuruluşlara iletiyoruz. Video konferans üzerinden gerçekleştirilen toplantılarda FTSO üyelerinin sorun, talep ve önerilerini TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun aracılığıyla birebir ilgili bakanlarımıza aktarıyoruz. 

Odalarımız ve üst kuruluşumuz TOBB bu süreçte sanayicinin, ticaret erbabının küçük esnafın hatta işçinin sesi olmaya devam ediyoruz. Bu sesin ilgili makamlar tarafından duyulması için her plotformu kullanıyoruz ve böylece ekonominin çarklarının dönmesi için gereken tedbirler uygulamaya alınması için çaba sarf ediyoruz.

Pandemi süreci öncesi bölge olarak 2020 Turizm sezonu hedeflerimiz vardı. Bölgemizin tanıtımı için dijital dünyadaki tanıtımların yanı sıra uluslararası düzeydeki fuarlara paydaşlarımızla birlikte katılım sağlayarak tanıtım atağı yapmayı planlamıştık. Yılın ilk uluslararası fuarı olan 15-19 Ocak 2020 tarihleri arasında Hollanda’da gerçekleştirilen Utrecht Seyahat ve Turizm Fuarında ve Şubat ayındaki EMITT fuarında bölgemizi etkili şekilde tanıttık. Almanya (Berlin) Rusya (Moskova) İngiltere (Londra) ve Çin fuarlarına hazırlanıyorduk ki Covid-19 salgını nedeniyle fuarlarla birlikte hepsi iptal oldu. Hiç kuşkusuz ki bölgemiz ekonomisi açısından bu süreçte yarası en zor sarılacak sektörümüz turizm sektörü.

Salgının yeniden yükşelişe geçmesiyle birlikte uygulamaya konulan yeni tedbirler

Doğru bilgilendirme ile maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak salgını kontrol altında alınmasını, bölgemiz, ülkemiz ve tüm dünya için hayatın en kısa zamanda normale dönmesini diliyorum.

Saygılarımla,

OSMAN ÇIRALI

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı

 Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007