Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 

Başkan

Değerli Üyelerimiz;

Uzun bir seçim maratonunu huzur içinde, Odamıza ve iş dünyasına yakışır bir olgunlukla tamamladık. Bu seçimin kaybedeni yoktur, kazananı ise her zaman üyelerimiz, Odamız, Fethiyemiz ve Seydikemerimizdir.

Odamıza sahip çıkarak oylarını kullanan bütün üyelerimize can-ı gönülden teşekkür ederim.  

FTSO seçimlerinin saygı, sevgi ve nezaket ortamında bir bütünlük içerisinde gerçekleşmesi hepimizi oldukça mutlu etti. Öncelikle Yönetim Kurulumuzu, Meclis Başkanımızı ve Meclis Divanımızı, Meclis Üyelerimizi, TOBB Genel Kurul delegelerimizi, Meslek Komitelerimizi ve Disiplin Kurulu üyelerimizi kutluyor, başarılar diliyorum.

Demokrasinin en güzel şekliyle yaşandığı seçimlerimizin sonucunda Oda organlarımızın bir bölümünü yeniledik. Bizim seçimlerimizi bir bayrak yarışı olarak görmek gerekiyor.

Seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte tüm organlarımız ve temsilcilerimizle FTSO  ailesi olarak tek vücut olduk  ve ailemizle birlikte üyelerimize, Fethiyemize ve Seydikemerimize hizmet etme yolunda adım adım ilerleyerek yol almaktayız.

Öncelikle hatırlatmak isterim ki, biz bir bütünüz ve bu bütünlüğü ile FTSO bizlere emanet edildi. Bize düşen de üyelerimizin bu güven ve teveccühüne layık olmaktır. “Ben” yerine “Biz” olma kavramını uygulayarak, önümüzdeki süreçte bu bütünlüğü ve birlikteliği diğer kurum ve kuruluşlarla daha da genişleterek, Fethiyemizin turizm ve tarımda hak ettiği payı artırarak alması için çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Küresel ticaretin gereklerine uygun olarak, çağdaş ve yenilikçi bir yönetim anlayışıyla, üyelerimize daha hızlı, kaliteli ve modern bir hizmet vermenin çabası içindeyiz.

Çalışma stratejimizi; “Anlık fikirleri” değil, “Belirli bir sisteme dayalı, üyelere bire bir yarar sağlayan projeler” i öncelikle ele alarak yolumuza devam edeceğiz.

Odamız çalışmalarının aktörleri, kendi için değil kenti için çalışmak isteyen, bu amaçla proje üreten kişiler olacak.

İlkeli duruşumuzdan vazgeçmeden ilklere imza atarak,  kısır çekişmeler ve popülist yaklaşımlar yerine akıl ve istişare kültürünü benimseyerek projelerine odaklanan ODA haline geleceğiz. Var olan projeleri geliştirmeye devam edeceğiz, bunların yanı sıra Fethiyemizin vizyonunu yansıtan projeleri hayata geçirerek iş dünyamızın önünü açacak ve kentimizin tanıtımını en iyi şekilde yapacağız.

Odaklandığımız konuların başında, çalışmalarımızda her zaman iki konuyu ön planda tutacağız: Hesaplarımızda istikrarlı bir şekilde şeffaflık ve mali disiplin uygulayacağız. Odamıza ciddi bir mali disiplin yaklaşımı yerleştirerek hizmetlerimizi bu disiplin anlayışıyla yürüteceğiz.

Hemen hemen bütün Oda üyelerinin sıkça kullandığı, “Oda’nın bize ne faydası var” deyimini ortadan kaldırıp, bu algıyı yok edeceğiz. Üyelerimizin hangi sektörde olursa olsun ticaretini geliştirmek için kendine uygun destekler bulabildiği bir Oda haline gelebilmek için, belirlediğimiz stratejilerimizle yoğun bir tempoda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu bağlamda da ilk çalışmamızı ilk yönetim kurulu toplantımızda üyelerimize Nefes Kredisi kullandırılması kararı ile başlattık. Mümkün olduğunca çok üyemizin yararlanması için kredi üst limitini 100 Bin TL olarak belirledik ve Odamızın toplam 1 Milyon 150 Bin TL parasını Nefes Kredisi veren bankalarda teminat olarak kullandık.

ODAMIZ DAİMA ESNAF VE TÜCCARIMIZIN YANINDADIR, YANINDA OLACAKTIR!

Üyelerimizin işlerini kolaylaştırmak ve ufuklarını açmak için gerekli eğitim, proje ve destek çalışmalarımıza başladık. Modern teknolojinin sunduğu imkânlarla hizmet kalitesini iyileştirerek, üyelerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedefleyen Odamız, bilişim altyapısını iyileştirme çalışmalarını da sürdürmektedir. Sosyal medya ve iletişimin gücünü kentimizi ve değerlerimizi ortaya koymak için daha da yoğun kullanacağız.

Seçim sürecinde Odamızca verilen eğitimlerin ücretsiz olacağının sözünü vermiştik. Bundan sonra, kanunlarca zorunlu olan sertifikalı eğitimler hariç, odamızca düzenlenen kurumsal ve kişisel gelişim eğitimleri ücretsiz olarak düzenlenecek olup, tüm üyelerimizin bu eğitimlerden yararlandırılması sağlanacaktır.

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren üzerinde titizlikle durduğumuz konulardan birisi de Babadağ Teleferik Projesi’dir. Odamızın bağlı ortaklığı olan Fethiye Güç Birliği şirketimizin genel kurulunu 8 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirdik ve üç kişiden oluşan müdürler kurulumuzu oluşturarak çalışmalara yön verdik. Önümüzdeki süreçte bu konudaki tüm gelişmeleri, büyük bir şeffaflıkla üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşacağız. Tüm gayretimiz projemizin doğru şekilde, kısa sürede sonlandırılarak hizmete sunulması ve kaynaklarının maksimum fayda sağlayacak yönde, hesap verebilirlik ilkesi göz önünde bulundurularak kullanılmasıdır. Şirketlerimizin hesapları da yine önümüzdeki günlerde üyelerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

Sosyal ve ekonomik anlamda son derece hayati işlevleri yerine getiren girişimcilerin desteklenmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, üretimin ve istihdamın artmasını, dolayısıyla Fethiyemizin ve Seydikemerimizin zenginleşmesini sağlayacaktır. Bu bilinçle gençlere ve kadınlara öncelik vererek kentimizdeki girişimci sayısının arttırılması yolunda çalışmalarımız ve desteklerimiz devam etmektedir.

Yönetim Kurulumuz, meclisimiz, disiplin kurulumuz, genel kurul üyelerimiz ile birlikte çıktığımız bu yolda verdiğimiz tüm sözlerin arkasında duracağımızı ve hepsini hayata geçireceğimizi yineliyorum.

Fethiyemiz, Seydikemerimiz yararına olacak tüm çalışmalarda ODA OLARAK her zaman var olacağız. Tüm üyelerimizin haklarını gözetecek, tüm çalışanlarımızla üyelerimize en iyi hizmeti sunacak ve elverişli koşullardan herkesin azami derecede faydalanmasını sağlayacağız.  Odamızın kapıları tüm üyelerimize her zaman sonuna kadar açık olacaktır.  Şirketlerimizin, tüccarlarımızın ve esnaflarımızın yaşadıkları sorunlarının tespiti ve çözüm yollarını bulup hayata geçireceğimizden kimsenin asla kuşkusu olmasın.

Ben değil, biz olarak çıktığımız bu yolda sizlerin inanç, güven ve desteklerinizle yolumuza devam edeceğiz.

Tüm üyelerimize ve camiamıza, bize gösterdikleri güven ve teveccüh için teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Saygılarımla,

OSMAN ÇIRALI

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007