Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
TURİZM KONSEYİ FTSO EV SAHİPLİĞİNDE TOPLANACAK
285 Kişi tarafından okundu 05/07/2018
 
 
 Açıklama

İlçemizin turizm paydaşlarından oluşan ve ilçemizin gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tanıtılması için çalışan Fethiye Turizm Konseyi, ilk kez Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde toplandı. Toplantıda gündem maddelerinin yanı sıra Konseyin 15 günde bir toplanmasına, toplantılara Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliği yapmasına ayrıca Konseyin sekreteryasının da Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasınca yürütülmesine karar verildi.

Fethiye Turizm Konseyi toplantısı 5 Temmuz Çarşamba günü Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, FTSO Başkan Yardımcısı aynı zamanda Çalış-Der Başkanı Mete Ay, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim ve Emre Başaran, FTSO Meclis Üyesi ve Güç Birliği Şirketi Müdürü Selamettin Yılmaz, TÜRSAB Batı Akdeniz BYK Başkanı Süleyman Kaya, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Başkan Yardımcısı ve Göcek Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Onur Ugan ve Yönetim Kurulu Danışmanı Mehmet Eskici, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mümtaz Kökten ve Musa Ünsal, Fethiye Turizm Danışma Bürosu Müdürü Güler Uymaz, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal katıldı.

Çıralı, “Turizm Konseyine ev sahipliği yapacağız”

Turizm Konseyinin FTSO ev sahipliğinde yapılan ilk toplantısına katılan paydaşlara hoş geldiniz diyen FTSO Başkanı Osman Çıralı, “Toplantılarımızı daha önce TÜRSAB ev sahipliğinde yapıyorduk. Fethiye turizmi ile ilgili sorunlar, katılım sağlanacak fuarlar, yapacağımız bütün çalışmalar için toplantılarımızı FTSO ev sahipliğinde yapacağız. İnşallah Fethiye için, turizm için güzel şeyler üreteceğimize inanıyorum. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Atay, “Başarılı işler yapacağımıza inanıyorum”

Turizm Konseyinin yaklaşık olarak 4-5 yıldan beri sistemli olarak toplandığını belirten Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay da “Turizm stratejimizi ve fuar stratejimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bu güne kadar yaptığımız işler gerçekten başarılı işlerdi. Bu konseydeki arkadaşlar Fethiye’yi tanıtmak konusunda çok büyük başarılara imza attı. Bundan sonra Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğini üstlenmiş olmasıyla daha anlamlı ve daha büyük işlere imza atacağız. Emeği geçen herkese ve Oda başkanımız Osman Beye çok teşekkür ediyorum. Umuyoruz ki güzel bir sezon geçireceğiz ve Fethiye olarak sefasını hep birlikte süreceğiz.” diye konuştu.

Toplantının açılış konuşmalarının ardından katılımcıların önerileri ile gündem maddeleri belirlendi. İlk olarak Konsey üyesi kurum ve kuruluşlar ele alındı ve değerlendirildi. Sonrasında yaklaşan yurt dışı turizm fuarları ele alındı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşülerek belirlenen fuarlarda stant telep edilmesine karar verildi. Toplantıda Konsey üyesi kurumların mevcut fuar materyalleri ele alındı ve ihtiyaç duyulan materyaller tespit edildi.

 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007