ÇIRALI’DAN SAATCI’YA TEŞEKKÜR
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
ÇIRALI’DAN SAATCI’YA TEŞEKKÜR
520 Kişi tarafından okundu 25/10/2018
 
 
 Açıklama

Babadağ’ın yamaç paraşütü atlayışlarında bu yıl kendi rekorunu kırdığını kaydeden FTSO Başkanı Osman Çıralı Ölüdeniz Hava Oyunları Festivalini düzenlediği için Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya teşekkür etti. Teleferik Projesinin de tamamlanması ile birlikte atlayışların daha da artacağını kaydeden Çıralı Belcekız Plajının iniş alanı olması sebebiyle Fethiye Güç Birliğine verilmesinin doğru olduğunu söyledi.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Fethiye Güç Birliği Müdürler Kurulu Başkanı Osman Çıralı Babadağ’dan yapılan yamaç paraşütü atlayış sayılarına ilişkin basın açıklaması yaptı. Atlayış sayısının 154 bini geçtiğini kaydeden Çıralı yılsonuna kadar uçuş sayısının 170 bini bulmasını beklediklerini söyledi. Babadağ’ın marka değerinin her geçen gün daha da arttığını kaydeden Çıralı “Babadağ’dan; 2015 yılında 121.585 2016 yılında 95.857 2017 yılına 117.200 yamaç paraşütü atlayışı oldu. Bu yıl bu sayıdan şimdiden 154 bini geçti. Babadağ her geçen gün bölgemiz ve ülkemiz için yükselen bir değer. Teleferik projesi ile birlikte hem Babadağ’ın hem bölgemizin hem de ülkemizin marka değeri artacak. Babadağ Ölüdeniz’den sonra yurt dışı tanıtımlarında Türkiye’nin ikinci tanıtım yüzü olacak. Teleferik projesinin tamamlanması ile birlikte atlayış sayıları en az iki katına çıkacaktır. Bu da gelecekte pistlerin ve Belcekız Plajındaki iniş yerlerinin yetmeyebileceği anlamına geliyor. Yatırımcımız bunun önlemini almak için 1800 ve 1900 pistlerinde yeni pistler açtı. Ancak iniş noktası sorununu çözmek için Belcekız Plajının işletme hakkının Odamızın bağlı ortaklığı Fethiye Güç Birliği’ne verilmesini talep ediyoruz. Belcekız plajı sadece bir plaj olarak düşünülmemeli aynı zamanda sportif faaliyetler için de kullanılan bir alan kamu yararı gözeten bir işletme anlayışına ihtiyacı var” dedi.

Festival bölgemize değer kattı

Osman Çıralı basın açıklamasın 19.Uluslarası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali için Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya teşekkür etti. Çıralı Festivalin bölgeye hareketlilik ve turizme çeşitlilik kazandırdığını söyledi. Bu yıl festivale katılan ülke sayısında ve sporcu sayısında artış olmasının sevindirici olduğunu kaydeden Çıralı “Hava Oyunları Festivalinin bu yıl 19’uncusu düzenlendi. Fethiye Belediyesine ve Belediye Başkanımız Sayın Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu. Ölüdeniz’in ve Babadağ’ın eşsizliğine değer katan bir festival oldu. Ayrıca Festival kapsamında yapılan etkinliklerin Ölüdeniz ile sınırlı kalmaması Beşkaza Meydanında Çalış’ta Şehit Fethi Bey Parkı’nda da gösteriler yapılması Festival ruhunun bütün şehre yayılmasını sağladı. Festivalde yamaç paraşütü gösterilerinin yanı sıra; akrobasi yelken kanat mikrolight motorlu yamaç paraşütü model uçak ve balon şovlarının da olması 2020 Dünya Hava Oyunlarının provası gibi oldu. 2020 Dünya Hava Oyunları’nda da öncelikle Belediyemizin desteği ile güzel bir organizasyona imza atacağız. Bir işin başarıyla sonuçlanmasının yolu tüm paydaşların samimiyetle bir araya gelmesinden ve özverisini ortaya koymasından geçiyor. Bu Festival ilçemizde senelerden beri belediyemizce düzenleniyor. Her geçen yıl daha iyi sonuçlar alıyor. Bu çalışmanın tüm süreçlerini yürüten Fethiye Belediyesine Belediye Başkanımız Sayın Behçet Saatcı’ya Türk Hava Kurumuna ve katkı sunan diğer kurum ve kuruluşlara bir kez daha teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007