Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
GALERİCİLER YETERLİLİK BELGESİ İÇİN SINAVA GİRDİ
252 Kişi tarafından okundu 30/11/2018
 
 
 Açıklama

Galericiler, yasal zorunluluk haline gelen mesleki yeterlilik belgesi için ter döktü. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  iştiraki MEYBEM A.Ş. işbirliğinde bu yıl ikinci kez düzenlenen, Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Mesleki Yeterlilik Sınavları, 28-30 Kasım 2018 tarihlerinde yapıldı. Sınava 87 kişi katıldı.

İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmeliğin 13 Ağustos 2018 tarihinde yürürlüğe girmesi ile zorunluluğu gelen yetki belgesi için sınavlar devam ediyor. FTSO, Fethiye ve Seydikemer’de ikinci el araç alım-satım işi yapan firma sahiplerinin yetki belgesi alarak yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerini ve sektör çalışanlarının belge almasını sağlamak amacıyla ikinci kez sınav düzenledi. Yeni başvuru ve telafiler dahil olmak üzere sektörden toplam 87 kişinin katıldığı sınavlar teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleştirildi. Sınavların, teorik bölümü FTSO Hizmet Binası Likya salonunda, uygulamalı bölümü ise Auto Gölhisar ve Koyuncu Otomotiv’e ait galerilerde yapıldı.

Sınavlarda başarılı olan ve Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan firma yetkilileri, yönetmelikte yazılı şartları yerine getirdikten sonra Muğla Ticaret İl Müdürlüğü’nden Yetki Belgesi alarak ikinci el motorlu kara taşıtı alım satım faaliyetlerine devam edebilecek.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007