Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FİNANSÇI OLMAYANLAR İÇİN FİNANS EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
311 Kişi tarafından okundu 01/12/2018
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının üyelerinin iş hayatına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği Finansçı Olmayanlar İçin Finans Eğitimi kayıtları günler öncesinden doldu. İki gün süren eğitim başarıyla gerçekleştirildi.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının üyelerinin iş yaşamına katkı sunmak amacıyla ücretsiz olarak düzenlediği eğitimlerden biri olan “Finansçı Olmayanlar İçin Finans” eğitimi 30 Kasım-1 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu eğitimin katılımcı kayıtları günler öncesinden doldu. FTSO hizmet binası Likya Salonunda yapılan eğitim, İzgören Akademi Eğitmenlerinden Ömer Emre Kaya tarafından verildi. 2 gün süren eğitimde teorik anlatımın yanı sıra uygulamalar da yapılarak konuların pekiştirilmesi sağlandı.

Eğitim süresinde “finans nedir, ne işe yarar, finansın temel kavramları, basit faiz-birleşik faiz, nominal faiz-reel faiz, sabit kur-değişken kur, piyasa parametreler, serbest piyasa ekonomisi, güncel ekonomik terimler, büyüme-enflasyon-cari işlemler dengesi-dış ticaret dengesi- işsizlik, genel ekonomik değerlendirmeler/makroekonomi, küresel ekonomi - ülke ekonomileri - Türkiye ekonomisi, Türkiye ekonomisinin temel göstergeleri, paranın zaman değeri ve faiz kavramı, mevduat-Kredi, faiz hesaplama uygulamaları, mali analiz, finansın işletmelerdeki yeri ve önemi, mali analizin amacı, analizde kullanılan mali tablolar, bilanço-gelir tablosu-nakit akım tablosu, mali analiz yöntemleri, oran analizi – yatay analiz – dikey analiz, likidite-mali yapı-faaliyet-karlılık oranları, grup aktivitesi – mali analiz” başlıkları altında katılımcılara aktarıldı.

FTSO Başkanı Osman Çıralı, 2019 yılında da eğitimlerin üyelerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda belirlenerek, Oda üyelerine ve çalışanlarına ücretsiz verilmeye devam edileceğini söyledi. 15 Aralık tarihinde de Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma eğitiminin düzenleneceğini açıklayan Çıralı, katılmak isteyen kişilerin önceden kayıt yaptırması gerektiğini belirtti.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007