Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
TURİZM KONSEYİ TOPLANTISI
353 Kişi tarafından okundu 12/12/2018
 
 
 Açıklama

Travel Turkey Fuarının ardından toplanan Fethiye Turizm Konseyi, Travel Turkey’i değerlendirdi ve yaklaşan EMİTT Fuarı hazırlıklarını ele aldı. Toplantıda Fethiye Turizm Konseyi tarafından, Fethiye merkezinde yapılan sürekli araç parkların trafiği aksattığı gerekçesi ile gönderilen yazıya Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen cevap da görüşüldü.

Fethiye Turizm Konseyi, 12 Aralık Çarşamba günü Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında toplantı. Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay’ın başkanlığında yapılan toplantıya, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Danışmanı Mehmet Eskici, TÜSAB Batı Akdeniz BYK Başkanı Özgen Uysal ve Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başaran, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, Çalış-Der Başkanı Mete Ay, Fethiye Turizm Danışma Sorumlusu Güler Uymaz, SKAL-Der Fethiye Şubesi Başkanı Uğur Serindağ, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi adına Musa Ünsal, YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Müdürü Orçun Songur, Göcek Kültür ve Turizm Derneği adına Ramazan Dim, Fethiye Güç Birliği Şirketi Müdürü Selamettin Yılmaz katıldı.

Toplantı gündeminde ilk olarak Muğla Büyükşehir Belediyesinden gelen yazı katılımcılarla paylaşıldı. Konsey tarafından, Fethiye çarşı merkezinde trafiğinde, esnaf ve çalışanların uzun süreli araç parkından kaynaklı yaşanan park soruna dikkat çekilen bir yazı Muğla Büyükşehir Belediyesine gönderilmişti. Muğla Büyükşehir Belediyesinden gelen yazıda, söz konusu sorunun çözümü için planlarda değişiklik yapılması gerektiği, yaya, bisiklet ve toplu taşımaya özendirme çalışmalarının yapılacağı, bu süreçte de otopark fiyatlarının optimal düzeyde uygulanacağı bilgisine yer verildiği, FTSO Başkanı Osman Çıralı tarafından konsey üyeleri ile paylaşıldı.

FTSO Başkanı Osman Çıralı, yaklaşan yerel seçimler öncesinde bölgedeki sorunların bir rapor haline getirilerek adaylarla paylaşılması önerisinde bulundu. Çıralı’nın önerisi konsey üyeleri tarafından kabul edildi.

Konsey, toplantıda son olarak geçen hafta gerçekleştirilen Travel Turkey fuarı katılımını değerlendirdi. Konsey Başkanı Mete Atay, “Gösterilen performans diğer stantlara göre çok iyiydi. Birliği sağlayan konsey üyesi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu, gelecekte çok daha iyi şeylerin yapılabileceğini gösteriyor” dedi.  Diğer konsey üyeleri de görüşlerini belirtme imkânı buldular.

Travel Turkey değerlendirmesinin ardından Ocak ayında İstanbul’da düzenlenecek olan EMİTT fuarına Fethiye Belediyesince yapılan hazırlıklara ilişkin Mete Atay tarafından Konsey üyelerine bilgi verildi.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007