Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU`NDAN ENGELSİZ TARİH PROJESİNE DESTEK
252 Kişi tarafından okundu 27/12/2018
 
 
 Açıklama

Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu, Amintas Kaya Mezarları için hazırlanan Engelsiz Tarih Projesi hakkında bilgi aldı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın sekretaryasını yürüttüğü ve 19 meslek kuruluşunun temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu’nun Aralık ayı toplantısı 27 Aralık 2018 Perşembe günü FTSO Meğri Salonu’nda yapıldı. Dönem Başkanı TÜRSAB Batı Akdeniz BYK Başkanı Özgen Uysal’ın açılışını yaptığı toplantıya, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya, Muğla Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nden Bilge Özmek, Yusuf Bilici, Mustafa Bican, Seçil Akkaya, Fethiye Müze Müdürü Emel Özkan,  Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası İkinci Başkanı Veli Uysal, Fethiye Şoförler Odası Başkanı Şaban Taşar, Şehir Plancıları Odası’ndan Fethiye Şubesi Temsilcisi Birol Keski ve Ercan Çınaroğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi’nden Mehmet Eskici, Makine Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi’nden Mustafa Tunç, Mimarlar Odası Temsilciliğinden Gökhan Güngör ve Çiğdem Özel, İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Levent Çimen, Fethiye Mali Müşavirler Odası’ve FTSO Genel Sekreter Vekili Av. Ezgi Kullukçu katıldı.  

Türkiye’de bir ilk olacak

Toplantıda, Muğla Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nün proje başvuru sahibi olduğu Fethiye Belediyesi ve Fethiye Müze Müdürlüğü’nün de iştirakçisi olduğu, Engelsiz Tarih Projesi ele alındı. Muğla Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nden Bilge Özmek, Amintas Kaya Mezarları için hazırlanan Engelsiz Tarih projesi hakkında sunum yaptı. Projenin, özellikle engelli vatandaşların Amistas Kral Mezarlarına kadar çıkmasına sağlayacak raylı sistemi içerdiğini belirten Bilge Özmek, projenin bu özelliği ile Türkiye’de bir ilk olacağının altını çizdi. Bilge Özmek, Fethiye Belediyesi’nin de destek verdiği ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) onay alarak 2 milyon TL hibe almaya hak kazanan projede gelinen son nokta hakkında da bilgi verdi.

Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya da toplantıda GEKA ile imzalanan sözleşmeye göre projenin 24 ay içinde tamamlanması gerektiğini vurgulayarak, projeyle ilgili kurumlar arasında koordinasyonun iyi sağlanması gerekliliğinin altını çizdi. Özkaya, plan revizyonu nedeniyle kurumlar arasındaki sürecin uzamasından dolayı 3 aylık sürede projede yol alınamadığını ifade ederek, platform üyelerinden konuyla ilgili destek istedi.  

Platform üyeleri de projeyle ilgili gerek Muğla gerekse Ankara için lobi yapılması konusunda destek vermeye hazır olduklarını bildirdiler.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007