GEKA DESTEK PROGRAMLARI HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
GEKA DESTEK PROGRAMLARI HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
651 Kişi tarafından okundu 13/03/2019
 
 
 Açıklama

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) ilan ettiği "Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim" başlıklı mali destek programlarından oluşan Proje Teklif Çağrısı’nı tanıtmak ve potansiyel yararlanıcıları bilgilendirmek amacıyla, 13 Mart 2019 Çarşamba günü, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, ilgili sektör temsilcilerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kar amacı güden işletmelere yönelik yürütülen 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı hakkında sunum YAPAN GEKA Uzmanı İrfan Sezgin verilen desteklerle ilgili şunları söyledi:

“Teklif çağrısı "Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim" Mali Destek programlarından oluşuyor. Güney Ege Bölgesinde yüksek katma değer ve yenilik odaklı sanayi üretiminin artırılması, sektörlerin rekabet gücünün geliştirilmesi amaçlanan Güçlü Sanayi Mali Destek programının bütçesi 25 Milyon liradır. Bu programda yüksek katma değerli ve yenilikçi ürünler üretilmesi ile tasarım ve markalaşma kapasitesinin artırılmasına yönelik uygun projelere, GEKA tarafından asgari 100 Bin lira, azami ise 750 Bin lira destek sağlanacak. Temiz Üretim Mali Destek Programı kapsamında ise, başvuruların temiz üretimin bölgede yaygınlaştırılması ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanmasına yönelik olması gerekmektedir. Programı öncelikleri atıkların kaynağında azaltılması ve suyun etkin kullanımı konuları üzerinedir. Program toplam bütçesi 5 milyon TL’den oluşmaktadır. GEKA tarafından uygun proje sahiplerine 100 Bin lira, azami ise 500 Bin lira destek sağlanacaktır.” 

GEKA Uzmanı İrfan Sezgin sunumunun ardından katılımcıların konuya ilişkin soruları cevaplandırdı. 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007