İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
429 Kişi tarafından okundu 20/03/2019
 
 Ek Dosyalar
Teşvikler Sunum
 
 Açıklama

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde 25 Şubat 2019 tarihinde açıklanan ve toplam 8 teşviki içeren  ‘İstihdam Seferberliği 2019’ bilgilendirme toplantısı Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapıldı. Firma temsilcileri ve muhasebecilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, Fethiye İŞKUR Müdürü Mustafa Karakan, FTSO Genel Sekreter Vekili Av. Ezgi Kullukçu, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Koordinatörü Ali Koyuncu, İş ve Meslek Danışmanı Leyla Ölmez katıldı. 

Fethiye İŞKUR Müdürü Mustafa Karakan’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda ilave istihdam teşviği (7166 Sayılı Kanun), ilave istihdam teşviği (7103 Sayılı Kanun), kadın genç ve MYK belgesi olanların teşviği (6111 Sayılı Kanun), engelli istihdamı teşviki, işbaşı eğitim programı teşviki ile işe ilk adım projesi teşvikleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda Fethiye İŞKUR, İş ve Meslek Danışmanı Koordinatörü Ali Koyuncu, ‘İstihdam Seferberliği’ kapsamında yer alan İlave İstihdam Teşviki’nin 1 Şubat - 30 Nisan 2019 arasında yapılan istihdamları kapsadığı belirtti. İlave İstihdam Teşviki’nin destek miktarının her ilave istihdam için ilk 3 ay kişi başı aylık 2.021 TL’nin yanı sıra, yine 3 ay boyunca SGK primi ile damga ve gelir vergisi toplamı olan 1.113TL olduğu aktarıldı.  Bu destekten faydalanmak için 9 ay istihdam zorunluluğu olduğunu vurgulayan Koyuncu; ayrıca üç ayın devamındaki 9 ay; kadın, engelli, 18-25 yaş arası erkek olma durumuna göre ise 15 aya kadar; SGK primi ile vergilerin devlet tarafından karşılanacağı belirtildi. Toplantıda imalat ve bilişim sektörlerindeki destek tutarlarının daha fazla olduğu aktarıldı.

Ali Koyuncu; kişilerin işbaşında çalışarak deneyim kazanmasını ve işe yerleştirilmesini amaçlayan İşbaşı Eğitim Programlarının yanı sıra; kadın, genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi kişiler ile engelli istihdamlarında verilen teşvikleri anlatarak; teşvikten yararlanacak sigortalının SGK web sitesi üzerinden tanımlanma işlemlerinin yapıldığı bilgisi verildi.

Toplantıda, desteklerden faydalanabilmek için işe alınacak kişinin mutlaka  İŞKUR’a kayıtlı aktif iş arayan olması gerektiğinin önemi de vurgulandı.

Teşviklerin detayına ekteki sunum dosyasından ulaşılabilir. 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007