İNTERNET BAĞIMLILIĞINA DİKKAT ÇEKİLDİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
İNTERNET BAĞIMLILIĞINA DİKKAT ÇEKİLDİ
244 Kişi tarafından okundu 29/03/2019
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen seminerde özellikle çocuklar ve gençler arasında giderek yaygınlaşan internet bağımlılığına dikkat çekildi. FTSO çalışanlarının katıldığı seminerde Aile ve Çift Danışmanı, Terapist Nuray Bartoschek, giderek artan internet bağımlılığına ilişkin bilgilendirme yaptı.  

Fethiye Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu (BMİKK) tarafından Fethiye’deki bütün kurumlarda çalışanlara ve ailelerine yönelik başlatılan “Ergenlik ve teknoloji bağımlılığı” konulu seminerler dizisi kapsamında Aile ve Çift Danışmanı Terapist Nuray Bartoschek FTSO çalışanları ile bir araya geldi. Özellikle teknoloji bağımlılığının dalga dalga ve her yaşı etkisi altına aldığını örneklerle anlatan Terapist Bartoschek, çocuklara doğru model olmanın öneminin altını çizdi.

Ebeveynlere, özellikle ergenlik çağındaki çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda tüyolar veren Nuray Bartoschek, internet kullanımı konusunda anne babalara da çocuklarına iyi örnek olma görevi düştüğünü kaydetti. Ailelerin çocukların bilgisayar başında giderek daha çok zaman geçirmesinden şikayetçi olduğunu kaydeden Terapist Nuray Bartoschek, bu noktada anne babaların da sorumluluğu olduğuna işaret ederek, “Çocuklar teknolojiye bağımlılar çünkü anne babaları da teknolojiye bağımlı hale geldi. Anne babalar çocuklarına iyi örnek olmalı” dedi.

Ergenlik çağında yaşanan sorunlara da değinen Bartoschek, aile ve ikili ilişkilerdeki iletişim hatalarının da nasıl aşılabileceği konusunda tavsiyelerde bulundu.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007