FTSO’DAN BAŞKAN ALİM KARACA’YA ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FTSO’DAN BAŞKAN ALİM KARACA’YA ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ
510 Kişi tarafından okundu 29/04/2019
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Büyükteke, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcıları Mete Ay, Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İbrahim Öztürk, Fatih Tufan, Ramazan Dim, Şevket Süreyya Gürol, İbrahim Erdem Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarılar dilediler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Alim Karaca, FTSO yönetiminin taleplerini tek tek dinledi ve projeleri hakkında bilgi verdi. “Elbette borcumuz var. Ama bizim için mazeret değil bu.” diyen Alim Karaca, “Sorun değil hepsini ödeyeceğiz. 44 milyon değil 144 milyon olsa sorun değil. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışarak hem yatırım yapacağım hem de tüm borcumuzu ödeyeceğiz. Onun da ötesinde hibeler konusunda daha önce de belirttiğim gibi iddialıyım. Yeni bir proje ekibi kuruyoruz. Çok iyi hibeler getireceğiz. Avrupa Birliği projelerinin yanı sıra başka hibeler için de görüşmelerimiz sürüyor. Ekibimiz sağlam ve çok düzgün.” dedi.  

“1 yıl içinde Fethiye’de çok şey değişecek”

Fethiye’ye yıllardır yapılmayan yatırımları yapacaklarını belirten Karaca, “Çalış’tan gelen koku şikayetleri var. En kısa zamanda arıtmayı istediğimiz standartlarda yapacağız. Oranın parası hazır. Yine Ovacık’ın alt yapısını yaptıktan sonra üst yapını bitireceğiz. Ovacık ve Hisarönü ile ilgili yol şikayetleri var. Yaz sonunda Hisarönü’ne kazmayı vurmak istiyoruz. MUSKİ’deki ekip ile de görüşmelerimiz sürüyor. Bilinen 63 milyon ama yağmur suyu drenajıyla, sıcak asfaltıyla, dekoratif kaldırımları ile o bölgeye biz toplam 100 milyon liralık yatırım yapacağız. Sadece bize belli bir süre verin. 1 yıl sonra Fethiye’de çok şeyin değiştiğini göreceksiniz. Fethiye’nin birçok bölgesine çok ciddi yatırımlarımız olacak. Son yıllarda Fethiye’ye hiç yatırım yapılmadı ki, 100 milyonluk yatırım bile yapılmadı. Sadece Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 350 milyon yatırım yapacağız.” diye konuştu.  

Belediye Başkanlığı görevini 15 Nisan’da devralan Alim Karaca’ya başarılar dileyen FTSO Başkanı Osman Çıralı Belediye başta olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları ile uyumlu çalışmak istediklerini dile getirdi. Ziyarette Çıralı, son zamanlarda kazaların arttığı Babadağ yolu ile ilgili iyileştirme taleplerini Başkan Karaca’ya iletti. Babadağ yolu ile ilgili Belediye Başkan Karaca da bozulan yerlerin yapılması için Fen İşleri Müdürü’ne hemen talimat verdi.

Alim Karaca ayrıca sekretaryası FTSO tarafından yürütülen Turizm Konseyi ve Fethiye - Seydikemer Güç Birliği Platformu toplantılarına Belediye’den mutlaka katılım olacağını belirterek, zaman zaman toplantılara kendisinin de katılabileceğini söyledi.

 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007