SİGORTA HAFTASI KUTLAMALARI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
SİGORTA HAFTASI KUTLAMALARI
260 Kişi tarafından okundu 28/05/2019
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası 8 Nolu Sigorta ve Finans Hizmetleri Meslek Komitesi üyeleri, her yıl Mayıs ayının son haftası kutlanan “Sigorta Haftası” dolayısıyla kamuoyunda sigorta bilincinin artırılması amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, Sigorta ve Finans Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı ve FTSO Meclis Üyesi Fadıl Ardıç, Komite Başkan Yardımcısı Ramazan Patat, Komite Üyesi ve Meclis Üyesi Mehmet Döver, bu yıl 27 Mayıs–2 Haziran tarihleri arasında kutlanan Sigorta Haftası dolayısıyla Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel’i makamlarında ziyaret etti. 27 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyaretlerde risklerin giderek arttığı günümüzde sigorta bilincinin arttırılmasının önemine dikkat çekildi.

“Sigorta istikrarın göstergesidir”

Sigorta Haftası ve yapılan ziyaretleri değerlendiren FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, güçlü bir sigorta sektörü için sigortanın tabana yayılmasının gerekliliğini vurgulayarak şunları söyledi:

“İş hayatı başta olmak hayatın her alanında karşı karşıya olduğumuz risklerin her geçen gün arttığı bu çağda etkin risk yönetimi için güçlü bir sigorta sektörüne ihtiyaç var. Güçlü bir sigorta sektörü istikrarın ve gelişmişliğin göstergesidir. Sigorta, ileride ortaya çıkabilecek risklerin şimdiden garanti altına alınmasını ve bunun sonucunda da gelir istikrarını sağlamaktadır. Bu yönüyle, hem maddi olarak hem de verdiği güven duygusu ile manevi olarak rahatlatan ve yaşam kalitesini arttıran, yarına güvenle bakılmasını sağlayan bir sistemdir. Dolayısıyla sigortanın tabana yayılması ve ülkemizdeki sigortalılık oranının artması büyük önem arz etmektedir.

Bu kapsamda Sigorta Haftası’nda 8 Nolu Sigorta ve Finans Hizmetleri Meslek Komitesi olarak Sayın Fethiye ve Seydikemer Kaymakamlarımız, Seydikemer Belediye Başkanımız ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürümüze gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde sigortacılığın Türkiye’de ve dünyadaki durumunu, ekonomiye ve sosyokültürel yaşama etkilerini anlatma fırsatı bulduk.

Sigorta bilincinin toplumumuzda daha fazla yaygınlaşması temennisiyle sigorta acenteleri ile sigorta eksperleri başta olmak üzere tüm meslektaşlarımın ve sektörde görev yapan tüm çalışanların Sigorta Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007