FTSO`DAN BAYRAM MÜJDESİ; YUNANİSTAN VİZESİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FTSO`DAN BAYRAM MÜJDESİ; YUNANİSTAN VİZESİ
1444 Kişi tarafından okundu 03/06/2019
 
 Ek Dosyalar
Transit Amaçlı Vize Gerekli Belgeler
Ticari Amaçlı Vize Gerekli Dosyalar
Trustik Amaçlı Vize Gerekli Belgeler
Kültürel-Sportif-Konferans Amaçlı Vize Gerekli Belgeler
 
 Açıklama
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde mobil biyometri  aracılığıyla Yunanistan’a Shengen vizesi verilmeye 15 Haziran 2019 tarihinden itibaren randevu sistemi ile başlanacak. 
 
Fethiyelilere bayram müjdesi veren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, FTSO'dan alınacak vize randevusu ile FTSO'nun Yunanistan vizesi hizmeti vermeye başlayacağını açıkladı. Çıralı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Globalleşen dünyada insanlar, hem işleri hem de turistik gezileri dolayısıyla sık sık seyahat ediyor. Bu bağlamda bölgemiz yalnızca turistlerin ziyaret ettiği bir destinasyon değil, aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı destinasyonlara ziyaretçi gönderen bir merkez nokta konumunda. Ayrıca, bölgemizin ticari hacmi göz önünde bulundurulduğunda, geniş yelpazeli ürün gruplarında faaliyet gösteren işletmeler, sektörel nitelikli birçok yurt dışı fuarına katılım göstererek, faaliyetlerini ve ürünlerini dış pazara tanıtmak istiyor. Bize en yakın komşumuz olan Rodos’a Fethiye, Marmaris ve Bodrum hudut kapısından giriş/çıkış yapan yolcu sayısı yıllık 100 binin üzerine çıktı. Son verilere göre, geçtiğimiz sezon Fethiye’den Rodos’a giriş/çıkış yapan ziyaretçi sayısı 23 bin seviyelerinde. Bu sayının büyük bölümü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Yine aynı şekilde, bölge turizminin önemli merkezlerinden olan Kaş’tan Meis Adası’na da yıllık 25 bin dolaylarında ziyaretçi hudut kapısından giriş/çıkış yapıyor.” 
 
FTSO’nun verdiği vize hizmetinden yararlanmak isteyen Üyelerimiz web sitemiz üzerinden ilgili evrakları indirerek, doldurabilecek ve 10 Haziran 2019 tarihinden itibaren FTSO'yu arayarak randevu almalıdırlar.
 
15 Haziran 2019 tarihinde ise; 10 Haziran 2019 tarihinde alınmış olunan randevu saatinde doldurdukları ilgili belgeler ve 115€'luk vize ücreti ile birlikte odamıza gelmeleri halinde mobil biyometri ile vize işlemlerini tamamlayabilecekler. 
 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007