TURİZM KONSEYİ HAZİRAN 2019 TOPLANTISI YAPILDI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
TURİZM KONSEYİ HAZİRAN 2019 TOPLANTISI YAPILDI
276 Kişi tarafından okundu 19/06/2019
 
 
 Açıklama

Fethiye Turizm Konseyi, Ticaret Bakanlığı’nın Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması Projesi Desteği (HİSER) kapsamında öngörülen Dijital Destinasyon ve Fethiye’nin internet ve dijital dünyadaki tanıtımı konusunu detaylarıyla ele aldı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın sekretaryasını yürüttüğü ve ev sahipliği yaptığı Turizm Konseyi’nin Haziran ayı toplantısı 19 Haziran Salı günü gerçekleştirildi. Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolel’in başkanlığında yapılan toplantıya, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, FETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Uysal, TÜRSAB Batı Akdeniz YTK Başkanı Özgen Uysal, Çalış-Der Başkanı ve FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mete Ay, YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim, TÜRSAB YTK Yönetim Kurulu Üyesi ve FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başaran, FETOB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Doğan, SKAL Fethiye Derneği Başkanı Uğur Serindal, FETAV Dilek Dinçer, FGB Müdürü Selamettin Yılmaz, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Danışmanı Mehmet Eskici, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Musa Ünsal, Süleyman Kaya ve FTSO Genel Sekreter Vekili Ezgi Kullukçu katıldı.

Toplantıda, Digital Destinasyon sunumu yapan Pangea Dijital CEO’su Ferda Kertemlioğlu, Fethiye’nin dünya üzerinde ses getirecek bir web portalının yanı sıra sosyal medya kanallarının aktif bir şekilde kullanılmasına ihtiyacı olduğunu belirterek, “Ancak birden fazla mecrada çıkmanın en büyük dezavantajı farklı mesajların verebilecek olduğu algı karmaşasıdır. Tabi bu Fethiye için geçerli bir durum değil, çünkü içinde bulunduğumuz konseyin ortak kararlar alarak daha güçlü bir Fethiye için çalıştığını görüyoruz” dedi.

Travel Turkey Turizm Fuarı

Pangea Dijital CEO’su Ferda Kertemlioğlu’nun İstanbul için hazırladıkları benzer kampanya ve dijital görsellerinin geri dönüşüne ait istatistiksel bilgilerini sunmasının ardından toplantının diğer gündem maddelerinden birisi olan Travel Turkey katılımı ele alındı. Travel Turkey sırasında Fethiye’nin stratejisinin konuşulduğu toplantıda, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden fuar alanına açılacak stant konusunda gelecek bilginin üzerine katalog ve tanıtım mecralarının seçilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

2019 Yılı Turist Beklentisi

Toplantıda 2019 yılının ilk yarısında bölgemize gelen yerli ve yabancı misafirlerin sayısın da diğer bir konu başlığı oldu. Özellikle Ramazan Bayramı sırasında turist yoğunluğunun oldukça heyecan verici olduğu vurgulanan toplantıda 2019 yılının diğer yarısı ile ilgili beklentiler değerlendirildi.

 
 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007