21 GALERİCİ DAHA YETKİSİ BELGESİ ALDI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
21 GALERİCİ DAHA YETKİSİ BELGESİ ALDI
300 Kişi tarafından okundu 21/08/2019
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM işbirliği ile düzenlenen 5'inci ikinci el motorlu taşıt alım satım sınavlarında başarılı olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan 21 galerici daha belgelerini törenle aldı. 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen ve Muğla Ticaret İil Müdürlüğü yetkilileri Hatice Durmaz ve Funda Köroğlu'nun da katıldığı belge töreninde  konuşan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Oda olarak TOBB MEYBEM ile 5 kez motorlu taşıtlar alım satım sınavı düzenledik. Belge almak için bugüne kadar Odamıza 206 kişi başvuruda bulundu. Yapılan sınavlar sonunda 181 kişi Motorlu Taşıt Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazandı.” dedi. Osman Çıralı konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“2.El motorlu taşıt alım satım mesleki yeterlilik sınavlarına girerek başarılı olan sizler bugünden itibaren sektörünüzün standartlarına göre iş yaptığınızı kanıtlayan belgeyi almaya hak kazandınız. Bu belgeyi almayı hak eden tüm galerici arkadaşlarımı bir kez daha tebrik ediyor, iş hayatınızda başarılar diliyorum.” 

Törende daha sonra başarılı olan galericilerin Mesleki Yeterlilik Belgeleri, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı tarafından verildi. 

YETKİ BELGELERİ İÇİN SÜRE 31 ARALIK 2019’A UZATILDI

Belge töreninde  Muğla Ticaret İil Müdürlüğü yetkilisi Hatice Durmaz da katılımcılara, ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkında yönetmeliğe dair bilgi verdi. Durmaz, "10 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan değişiklik ile ikinci el araç alım satım faaliyetinde bulunan işletmelerin alması zorunlu yetki belgesi tarihi uzatıldı. Son gün 31 Aralık 2019 olarak düzenlendi. Galeri sahiplerini, işletmelerini yönetmeliğe uygun hale getirerek bu tarihe kadar müdürlüğümüzden yetki belgesi almaları gerekiyor." diye konuştu. 

Mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanan galericilerin izleyen süreçte Ticaret İl Müdürlüğüne İETTS (İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Bilgi Sistemi) üzerinden online olarak başvurarak Yetki Belgelerini almaları gerekiyor.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007