FTSO, TOBB SİGORTA ACENTELERİ KURULTAYI’NA KATILDI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FTSO, TOBB SİGORTA ACENTELERİ KURULTAYI’NA KATILDI
304 Kişi tarafından okundu 26/08/2019
 
 
 Açıklama

Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen Sigorta Acenteleri Kurultayı’na Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen, FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, 8 Nolu Sigorta ve Finans Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Fadıl Ardıç, Komite Başkan Yardımcısı Ramazan Patat, Komite Üyeleri Mehmet Döver ve Hakan Kayışçı katıldı.

Sigortacılık sektörünün en önemli dağıtım kanalı olan sigorta acentelerini bir araya getiren Sigorta Acenteleri Kurultayı, TOBB İkiz Kuleleri’nde gerçekleştirildi. İlk kez düzenlenen Kurultay’a sigorta acenteleri il delegeleri, sektörel kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, ticaret/ticaret ve sanayi odalarının ilgili meslek komitesinin sigorta acentesi organ üyeleri, mesleki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile diğer sektör temsilcileri yer aldı. FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, 8 Nolu Sigorta ve Finans Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Fadıl Ardıç, Komite Başkan Yardımcısı Ramazan Patat, Komite Üyelei Mehmet Döver ve Hakan Karakaya da Kurultay’da Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsil etti.

Kurultayın açılış bölümünde konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) ile sektörün gelişmesinde önemli mesafe kaydettiklerini belirterek, "12 yıl önce Sigortacılık Kanunu'nda yapılan düzenlemelerle önemli kararlar alındı. Sigortacılık sisteminin bankacılık sisteminden ayrılması gerektiğini yıllardır dile getirdik. Sigortacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun gerekliliğini ifade etmiştik. Bugünlerde ise devrim niteliğinde olacak bir sürecin başlangıcındayız. Kurulun hayata geçmesi için çalışmalara başlandı. Sigortacılık sektörü artık bağımsız bir kurula sahip olacak." diye konuştu.

TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut da sigorta şirketleri tarafından dağıtım kanalları arasında farklı fiyat uygulaması yapılmasını sonlandırmak için girişimlerde bulunduklarını anlattı. Korkut, sigorta poliçesinin promosyon aracı olarak kullanılmasının bir hafta önce yasaklandığını hatırlattı.

“Sigorta olmadan ekonomi büyümez”

Kurultay’ın kapanışında katılımcılara hitap eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu sigorta kavramı olmadan ekonominin ve ticaretinin büyüme şansının olmadığını söyledi. “Sigorta lüks değil, zorunlu bir ihtiyaçtır” diyen Rifat Hisarcıklıoğlu, sigortacılık sektörünün önemi ve gerekliliğine dikkat çekerek, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi’nin (SAİK) çalışmaları ve başarıları hakkında bilgi verdi. Hisarcıklıoğlu, icra kurulu vasıtasıyla birçok ilkin başarıldığını ve mesleki disiplinin sağlanmasında rol model olunduğunu ifade etti. Hisarcıklıoğlu “Sigorta sektörü, sigorta şirketleri olmadan, sigorta şirketleri de acenteler olmadan olmaz” dedi. Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti:

“Modern dünyada ekonomiyi büyütmenin, ticareti artırmanın yolu sigortadır. Sigorta olmadan ekonomiyi büyütemezsiniz. Unutmayın daha gidecek çok yolunuz var. Bu mesleğin geleceği yarın daha parlak olacak. Ekonomiyi büyütmek istiyorsak, riski azaltarak sigortayı çoğaltmalıyız.  Bu zorunlu bir ihtiyaçtır. Bu konuda halkımızı ve iş dünyamızı bilinçlendirmemiz lazım. Onun için hep söylüyorum: Alacak sigortasını da her yerde anlatın. Sadece trafik sigortasına takılıp kalmayın. Yelpazenin farklı alanlarına da bakın. İlerleme farklılıkla olur.”

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bunu yaparsanız kazanan siz olursunuz. Unutmayın, birlik ve beraberlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır” dedi. Hisarcıklıoğlu, sigorta acentelerinin her türlü sıkıntılarında elinden gelen yardımı yapmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Acentelik mesleğine ilişkin güncel konuların değerlendirildiği Kurultay kapsamında katılımcılar, Anıtkabir'i de ziyaret etti.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007