FTSO, EMLAK DANIŞMANLARI İÇİN 4. KEZ SINAV DÜZENLEDİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FTSO, EMLAK DANIŞMANLARI İÇİN 4. KEZ SINAV DÜZENLEDİ
758 Kişi tarafından okundu 18/11/2019
 
 
 Açıklama

Emlak danışmanları işlerinin ehli olduklarını belgelemek için sınava girdi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda 4’üncüsü düzenlenen sınava 43 kişi katıldı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (TOBB MEYBEM) ile birlikte düzenlediği “Emlak Danışmanı Seviye 4” ve “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5”  Mesleki Yeterlilik Sınavları devam ediyor. Son olarak 11-15 Kasım 2019 tarihlerinde 4’üncüsü gerçekleştirilen gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren firma yetkilileri ve çalışanların katıldığı “Emlak Danışmanı Seviye 4” ve “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5”  Mesleki Yeterlilik teorik ve uygulamalı sınavlarına 43 kişi katıldı.

5 Aralık 2019’dan sonra belgesi olmayanlar çalışamayacak

Taşınmaz ticaretine ilişkin 5 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yasal düzenleme uyarınca mesleki yeterlilik belgesi olmayanların emlak satışı yapamayacağını hatırlatan FTSO Yönetim Kurul Başkanı Osman Çıralı, bu nedenle FTSO’nun gelen talepler doğrultusunda sınav TOBB MEYBEM ile birlikte sınav düzenlediğini söyledi. Çıralı şöyle devam etti:  

“Buna göre, emlak ticareti yapan firmalarda temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması gerekiyor. İşletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) veya emlak danışmanı (Seviye 4) ulusal yeterliliklerine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinden birine 5 Aralık 2019 tarihine kadar sahip olmaları zorunlu. İl Ticaret Müdürlükleri, artık mesleki yeterlilik belgesi olmayan işletmelere ‘Yetki Belgesi’ vermeyecek.”

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007