FTSO’DA U-ETDS VE SAYISAL TAKOGRAF BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FTSO’DA U-ETDS VE SAYISAL TAKOGRAF BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
842 Kişi tarafından okundu 22/11/2019
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Mevzuat ve Belgelendirme Daire Başkanlığı iş birliğinde Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi” ve “Sayısal Takograf” konulu  bilgilendirme toplantısı 22 Kasım 2019 Cuma günü FTSO Likya Toplantı salonunda yapıldı.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Mevzuat ve Belgelendirme Daire Başkanı Kerim Cicioğlu, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Dairesi AB Uzmanı Hasan Boz ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Dairesi Bilgi İşlem Uzmanı Mithat Yıldız’ın sunumları ile gerçekleşen bilgilendirme toplantısına T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İzmir III. Bölge Müdürlüğü temsilcileri Mustafa Selami Hozman, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, Odamız 12 Nolu Meslek Komitesi üyeleri  ve ilgili  Odamız üyeleri katıldı.

 Toplantıda 31.12.2019 tarihi itibariyle uygulamaya geçilecek olan Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde adlarına K1, K3, C2, C3, L1, L2, N1, N2, R1, R2, M1, M2, P1, P2, T1 veya T2 yetki belgesi düzenlenmiş firmaların, faaliyetlerine ilişkin bilgileri Bakanlıkça oluşturulan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemine (U-ETDS), elektronik olarak bilgi göndermeleri konusunda bilgi verildi ve ayrıca yetki belgesi sahiplerinin, sayısal takograf kullanılması zorunlu olan ve yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı bulunan taşıtları için sayısal takograf ünitelerindeki verileri, taşıtların trafiğe çıktığı tarihten itibaren üçer aylık dönemler halinde elektronik ortamda arşivleme ve bu veriyi ayda bir defa Bakanlıkça belirlenen kart verme otoritesine gönderme zorunluluğunun ise 01.01.2020 tarihinden itibaren uygulamaya geçileceği hususuna dikkat çekildi.

Sayısal Takograf uygulamaları hakkında da ayrıntılı bilgilerin verildiği toplantı sonunda katılımcıların soru ve cevapları ile toplantı sonlandırıldı.

 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007