KÖPRÜLÜ VİNÇ OPERATÖRLERİ İÇİN SINAV DÜZENLEDİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
KÖPRÜLÜ VİNÇ OPERATÖRLERİ İÇİN SINAV DÜZENLEDİ
731 Kişi tarafından okundu 24/01/2020
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın TOBB MEYBEM A.Ş. ile birlikte düzenlediği köprülü vinç operatörü seviye 3 mesleki yeterlilik sınavları 23– 24 Ocak 2020 tarihlerinde yapıldı.

FTSO’nun koordinasyonunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iştiraki olan TOBB MEYBEM A.Ş. uzmanlarının gözetiminde teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleştirilen sınava toplam 15 kişinin katıldı. Teorik bölümü FTSO hizmet binasında, uygulamalı bölümü ise Şafak Profil’de gerçekleştirilen köprülü vinç operatörü seviye 3 mesleki yeterlilik sınavında başarılı olanlar Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan, mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanarak, mesleklerine işin ehli olarak devam edebilecekler.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı,  FTSO’nun, TOBB MEYBEM ile birlikte ikinci el taşıt alım satımı ve emlak sektörlerinden sonra, gelen talepler doğrultusunda köprülü vinç operatörlüğü için mesleki yeterlilik sınavı düzenlediklerini söyledi. Osman Çıralı, “Fethiye’de köprülü vinç operatörlüğü mesleğinde ilk sınavımızı yaptık. Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sınav ve belgelendirme yapmak üzere kurulan TOBB MEYBEM A.Ş işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz sınava giren 15 kişiden başarılı olanlar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacak. Özellikle tehlikeli iş kollarında işin ehli kişiler tarafından yapılması önemli. Üye firmalarımızda çalışanların Mesleki Yeterlilik Belgesi alması için FTSO olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007