GENÇ GİRİŞİMCİLER ANKARA’DA BULUŞTU
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
GENÇ GİRİŞİMCİLER ANKARA’DA BULUŞTU
340 Kişi tarafından okundu 04/03/2020
 
 
 Açıklama

Türkiye’nin 4 bir yanındaki genç girişimciler, Türkiye Odalar ve Borsalar çatısı altında Ankara’da buluştu. TOBB Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Bilgilendirme Seminerine, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Muğla Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri (GGK) Çağkan Uran ve Kerim Ali Tosun katıldı. Seminerde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, genç girişimcilere tavsiyelerde bulunarak, içinde bulundukları kurumu daha iyi tanımalarını ve kendi başarılarını anlatarak, gençlere rol model olmalarını istedi.

Başkent Ankara’da TOBB İkiz Kuleleri’nde 2-3 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenen bilgilendirme seminerine GGK Muğla İl İcra Komitesi adına Başkan Mehmet Yapıcı, Başkan Yardımcısı Çağkan Uran ve Komite üyeleri Zafer Çeliköz, Berke Altınsoy ile Kerim Ali Tosun katılım sağladı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, seminerin açış konuşmasında 2007 yılında Kadın Girişimciler Kurulunu, 2009 yılında ise Genç Girişimciler Kurulunu kurduklarını hatırlatarak, 8 bin genç girişimcinin TOBB çatısı altında buluştuğunu söyledi. Yaptıkları çalışmaların duyulması için medyayı kullanmalarını isteyen Hisarcıklıoğlu, “İlinizde genç girişimci kurulu diye bir kurul olduğunu ve ilin başarılı girişimcilerinden bir araya gelen bir grubun olduğunu bir kere hissettirin. İlin protokolü, valisi, belediye başkanı, milletvekillerine merhaba deyin. Tanısınlar sizi. Önünüz ancak böyle açılacak. Oda/borsa başkanlarından tavsiye alın.” dedi. 

“Proje yapın kalkınma ajanslarından para alın”

Genç girişimci kurullarının TOBB’dan bütçe istediğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Aslında bütçe sizin elinizde var. Nerede var? Odanızda var. Akıllı adam ilindeki oda/borsalarla iyi diyalog kurarsa istediği kadar bütçe alır. Bütün mesele kendi becerinizi kendi başarınızı, faaliyetleriniz noktasında bütçeyi oda/borsalarımızdan alırsınız. İkincisi her il zengin olmak istiyor. Kalkınma ajansları bunun için var. Kalkınma ajanslarında proje yaparsanız ki akademik danışmanlarımızın görevi size yardımcı olmak. Her ilde akademik danışmanlarımızla yakın çalışmanız lazım. Sizden bir ricam da bu. Onlarla yakın çalışacaksınız ki proje yapabilin. Proje yapın kalkınma ajanslarından para alın.” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, zengin olabilmenin yolunun girişimcilikten geçtiğini, işsizliğin çözümünün de girişimcilik sayısının artmasına bağlı olduğunu belirtti. Gençleri girişimciliğe cesaretlendirmenin görevleri olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, en büyük potansiyelin üniversitelerde olduğunu, üniversiteli gençleri girişimcilik konusunda cesaretlendirmelerini istedi.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007