NEFES KREDİSİ FTSO ÜYELERİ İÇİN DEVAM EDİYOR
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
NEFES KREDİSİ FTSO ÜYELERİ İÇİN DEVAM EDİYOR
178 Kişi tarafından okundu 23/06/2020
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle nakit sıkıntısı çeken üyelerine destek olmak üzere TOBB desteği ile Nisan ayında başlattığı Nefes Kredisi’nden şu ana kadar yaklaşık 315 işletme toplam 17 milyon TL’lik kredi kullanarak faydalandı. Denizbank’tan kullandırılan Nefes Kredisi’nin devam ettiğini kaydeden FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Üyelerimiz yıllık % 7,5 faizle kredi kullanabiliyor. Yıllık %7,5 faiz ile alınan Nefes Kredisi 2020 yılında tamamen ödemesiz. Ödemeler 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak. İhtiyacı olan üyelerimiz bu krediden yararlanabilir.” diye konuştu.  

FTSO üyelerine nefes olmaya devam ediyor. FTSO’nun üyelerine destek olmak amacıyla tüm kaynaklarını seferber ederek oluşturduğu kaynağın yanı sıra TOBB kaynağından ilave edilen miktarla birlikte yaklaşık 24 milyon TL’lik kredi imkanı 28 Nisan 2020 tarihinden itibaren Denizbank aracılığıyla FTSO üyelerine sunuldu. Nefes kredisiyle ilgili gelinen nokta hakkında Denizbank Fethiye Şubesi Müdürü Fulden Kılınç, 23 Haziran Salı günü FTSO Yönetim Kurulu’na bilgi verdi. Buna göre Nefes Kredisi’nden şu ana kadar FTSO üyesi 315 işletme yaklaşık  17 milyon TL’lik kredi kullanarak faydalandı.  

Konuyla ilgili açıklama yapan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, FTSO üyeleri için yaklaşık 24 milyon TL’lik kredi imkanı yaratıldığını hatırlatarak, “Nisan ayından bu tarihe kadar FTSO üyesi 315 işletme toplam 17 milyon TL’lik kredi kullanmış. Yıllık %7,5 faiz ile alınan Nefes Kredisi 2020 yılında tamamen ödemesiz. Ödemeler 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak. İhtiyacı olan üyelerimiz bu krediden yararlanabilir.” diye konuştu. 

Osman Çıralı, Denizbank’ın bu önemli krediye aracılık ettiğini vurgulayarak, “Bu zor günlerde üyelerimiz için elini taşın altına koyan Denizbank’a bir kez daha teşekkür ederiz.” dedi.

FTSO’nun üyelerinin finansman ihtiyacının karşılanması amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlattığı "Nefes Kredisi" başvuruları Denizbank’ta devam ediyor.

 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007