SEYDİKEMER’DE TARIMA DAYALI İHTİSAS HAYVANCILIK OSB İÇİN BELİRLENEN ARAZİ İNCELENDİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
SEYDİKEMER’DE TARIMA DAYALI İHTİSAS HAYVANCILIK OSB İÇİN BELİRLENEN ARAZİ İNCELENDİ
224 Kişi tarafından okundu 10/07/2020
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde yürütülen Seydikemer’de kurulacak Tarıma Dayalı İhtisas Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için belirlenen yaklaşık 1100 dönümlük arazi Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan inceleme sonunda uygun bulundu.

Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) kurulması çalışmaları kapsamında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası girişimleri ile 24 Haziran 2020 tarihinde Seydikemer’de yapılan toplantıda gelinen son nokta değerlendirilmiş ve girişimlere hız verilmesi kararlaştırılmıştı. Toplantında alınan karar doğrultusunda Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) kurulması planlanan bölgede 9 Temmuz 2020 Perşembe günü inceleme yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, Muğla İl Tarım Müdürü Barış Saylak, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Muğla Tarım İl Müdür Yardımcısı Tanju Özdemirden, Tarım Reformu OSB Başkanlık Şube Müdürü Recep Durukan, Muğla Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Mustafa Akıskalı, Çayır Mera Şube Müdürü Tandoğan Uysal, Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı, Fethiye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak ve FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu’nun yer aldığı heyet Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (TDİOSB) kurulacağı araziyi yerinde inceledi. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç ve bakanlık yetkilileri TDİOSB’nin kurulması planlanan yaklaşık 1100 dönümlük araziyi uygun buldu.

Arazi incelemesinin ardından heyet, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu’yu ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü makamlarında ziyaret ederek inceleme sonuçları hakkında bilgi verdi. Ziyaretlerde Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) için bugüne kadar FTSO öncülüğünde sürdürülen çalışmalar, yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretlerde TDİOSB için kamu ve sivil toplum kuruluşlarının birlik içinde hareket etmesinin önemi vurgulanarak, ilgili kurum ve kuruluşların imkanlarını seferber ederek, eline taşın altına koyması halinde çalışmaların süratle tamamlanabileceği hususunda görüş birliğine varıldı.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007