BAŞKONSOLOS ZEREC, FTSO`YU ZİYARET ETTİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
BAŞKONSOLOS ZEREC, FTSO`YU ZİYARET ETTİ
261 Kişi tarafından okundu 16/09/2020
 
 
 Açıklama

Fethiye’ye gelen Hırvatistan İstanbul Başkonsolosu Dr. Ivana Zerec ile Arnavutluk Kocaeli Fahri Konsolosu Ebru Sanver, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu ile bir araya geldi.

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosu Dr. Ivana Zerec ile Arnavutluk Kocaeli Fahri Konsolosu Ebru Sanver, 16 Eylül 2020 tarihinde FTSO Meğri Salonu’nda gerçekleşen ziyarettinde FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, Ynetim Kurulu Üyeleri Ramazan Dim, Fatih Tufan ve Halil İbrahim Öztürk ile FTSO Genel Sekreteri Av. Ezgi Kullukçu hazır bulundu. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve maske kuralına özen gösterilen ziyarette iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi konusunda gerçekleştirilebilecek projeler konuşuldu. FTSO’nun Hırvatistan’dan bir ticaret odasıyla ‘kardeş oda’ protokolü imzalayarak karşılıklı ticari bağlantılar kurması konusunda görüş birliğine varıldı.

“TÜRKİYE’NİN TURİZM FAALİYETLERİNİ YAKINDAN İZLİYORUZ”

Karşılamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkonsolos Zerec, Avrupa Birliği üyesi Hırvatistan ile Türkiye’nin ticari ve kültürel olarak büyük benzerlikler gösterdiği belirterek ilişkilerin geliştirilmesi konusunda atılabilecek adımlar olduğunu belirtti. Başkonsolos Zerec, Hırvatistan’ın 4 milyon nüfusa sahip olduğunun altını çizerek en önemli sektörün turizm olduğunu vurguladı. Sahil ülkesi olan Hırvatistan’da turizm sezonunu uzatmak için Türkiye’yi ve Fethiye bölgesinde büyük gelişme kaydeden doğa turizmini yakından incelediklerini kaydeden Başkonsolos Zerec, bu konuda Başkan Çıralı’nın tavsiyelerini duymaktan büyük memnuniyet duyacağını sözlerine ekledi.  

“KÜLTÜREL DEĞERLERİ ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Fethiye turizminin gelişmesi için Babadağ’daki çalışmaların yanı sıra birçok tanıtım faaliyeti gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Çıralı, tüm bunların yanında kültürel değerlere de büyük önem verdiklerini söyledi. İlçe turizmine dolaylı yoldan büyük katkılar sunacak Seydiler Kilimi için Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Coğrafi İşaret Belgesi alındığını Kaya İnciri için de çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Çıralı, FTSO üyelerinin de desteğiyle pandemi sürecinin üstesinden gelmek ve Fethiye’yi bu süreçten en az zararla atlatmak için yoğun çaba gösterdiklerini vurguladı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonunda Başkan Çıralı ve Başkonsolos Zerec birbirlerine karşılıklı hediyeler takdim etti. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.  

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007