BAŞKAN ÇIRALI, TOBB EGE BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
BAŞKAN ÇIRALI, TOBB EGE BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI
174 Kişi tarafından okundu 07/10/2020
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen TOBB Ege Bölge Toplantısı’na katıldı. Konuşmasında koronavirüs salgını nedeniyle zor bir sezon geçiren turizmcilerin desteklenmesi gerekliliğinin altını çizen Başkan Çıralı, oda üyelerinin talep ve önerilerini TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na aktardı.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında 7 Ekim 2020 tarihinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantı 3 saat sürdü. Toplantının açılış konuşmasını yapan Birlik Başkanı Hisarcıklıoğlu, yaptıkları girişimler sonucu kısa çalışma ödeneğinin 31 Ekim’e kadar uzatıldığını belirtti. Eğitim sektöründe KDV oranının yüzde 1’e düşürülmesinden memnuniyet duyduklarını anlatan Başkan Hisarcıklıoğlu, vergilerin ötelenmesi konusunda girişimlerin sürdüğünü banka kredilerinin ötelenmesi konusunda da aynı girişimlere devam ettiklerini kaydetti. Başkan Hisarcıklıoğlu’nun ardından toplantı Ege bölgesi oda ve borsa başkanlarının konuşmalarıyla sürdü.

 

BAŞKAN ÇIRALI “TURİZMCİLERİN DESTEKLENMESİ GEREKİYOR”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, turizm sektörü olmak üzere FTSO üyelerinin yaşadıkları çözüm bekleyen sorunları Birlik Başkanı Hisarcıklıoğlu’na iletti.

Yabancı turistleri Türkiye’ye getiren seyahat acentelerinin KDV desteği dışında kaldığını belirten Başkan Çıralı, “Konaklamada KDV yüzde 8’den 1’e, transferde ise yüzde 18’den 8’e düştü. Ancak acenteler, kiralama, yat turu, yamaç paraşütü ve diğer tur organizasyonlarında ise yüzde 18 KDV uygulaması devam ediyor. Acentelerin bu konuda yaşadığı mağduriyetin giderilmesi konusunda onlar bizlerden, bizde sizlerden destek istiyoruz. Ayrıca daha önce de dile getirdiğim turizmcilere kredi desteği sağlanması konusu daha da önem kazandı. Pandemi süreci nedeniyle işletmelerini açamayanlar vardı. Bunlara 5 aylık sürede yeterince toparlanamayanlar da eklendi. Kasım sonuna kadar turist gelmesi üzerine yapılan planlar İngiltere’de yaşananlar nedeniyle sekteye uğradı. İşletmeler kapanıyor, turizmciler kendilerine bir nebze ilaç olacak bir destek paketi bekliyorlar.” dedi.

Seydikemer’de yapılacak Tarıma Dayalı Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında da bilgi veren Başkan Çıralı, sorunlarının çözümü için çalışan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini sundu.

 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007