BABADAĞ’DAN 2020 YILINDA 73.9 BİN KİŞİ UÇTU
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
BABADAĞ’DAN 2020 YILINDA 73.9 BİN KİŞİ UÇTU
145 Kişi tarafından okundu 04/01/2021
 
 
 Açıklama

Babadağ, 2020 yılında pandemiye rağmen yamaç paraşütünün merkezi oldu. Fethiye’nin "dünyaya açılan penceresi" Babadağ'dan, 2020 yılında 73 bin 910 kişi yamaç paraşütüyle uçtu.

COVID-19 salgınına rağmen, 2020 yılında Babadağ’dan 63 bin 164 tandem (ikili), 10 bin 749 single (tekli) olmak üzere toplam 73 bin 910 kişi eşsiz Ölüdeniz manzarası eşliğinde yamaç paraşütü yaparak Belcekız Plajı’na indi.   

1965 rakımlı Babadağ'daki pistlerden yamaç paraşütleriyle havalanan tatilciler, Ölüdeniz'in etkileyici manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buluyor. Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen, adrenalin tutkunu yerli ve yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapan Babadağ,  bölge ekonomisine önemli katkı sağlıyor.

Uçuşlar önlemlere uygun gerçekleştiriliyor

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Osman Çıralı, dünyanın önde gelen hava sporları merkezi arasında yer alan Babadağ'ın, her yıl macera tutkunlarına ev sahipliği yaptığını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bir dönem uluslararası sınırların kapanmasına rağmen Babadağ'ın 2020 yılında da macera severlerin gözdesi olmaya devam ettiğini belirten Çıralı, "Salgına rağmen geçen yıl Babadağ'dan 73 bin 910 kişi yamaç paraşütü ile uçuş yaptı. Yamaç paraşütü yapmak isteyenleri Babadağ'da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Salgına rağmen yamaç paraşütü sporunun 2020 yılında devam etmesinde alınan tedbirler de etkili oldu." dedi.

Babadağ'dan yapılan tüm uçuşların pilotları ve yolcuları koruyacak şekilde önlemlere uygun gerçekleştirildiğini vurgulayan Çıralı, şunları söyledi:

“Babadağ'a uçuş için çıkan misafirlerimizin ateşleri ölçüldü, araç ve uçuş ekipmanları her uçuştan önce dezenfekte edildi, pistlerde sosyal mesafeye titizlikle uyuldu. Pilotlarımız maskelerini gökyüzünde de takarak misafirlerimizin sağlıklarının korunmasını sağladı. Türkiye'de yamaç paraşütü denince ilk akla gelen Babadağ'ın 2021 yılında da uluslararası markamız olarak ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inanıyorum. Yamaç paraşütü yapmak isteyen herkesi yeni yılda da Babadağ'a davet ediyoruz. Babadağ'a Ölüdeniz manzarasıyla çıkılmasını sağlayacak teleferik projesi bu yıl hizmete girecek. Fethiye'de turizmi 12 aya çıkarmak amacıyla başladığımız Babadağ Teleferik Projesiyle, Babadağ her yıl yaklaşık 1 milyon kişiyi ağırlayacak. 2020 yılında tüm dünyada etkili olan salgın nedeniyle uçuş sayılarında geçmiş yıllara göre düşüş yaşansa da 2021'de hizmet verecek teleferikle uçuş sayıları da artacak."

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007