VALİ ORHAN TAVLI FTSO’YU ZİYARET ETTİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
VALİ ORHAN TAVLI FTSO’YU ZİYARET ETTİ
180 Kişi tarafından okundu 02/02/2021
 
 
 Açıklama

Fethiye’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Muğla Valisi Orhan Tavlı, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ile birlikte Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etti. Fethiye iş dünyasının sorunlarını dinleyen Vali Tavlı, başta turizm olmak üzere imalat ve tarım sektörlerinin sorunlarının çözümüne ilişkin talepleri aldı.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcıları Meta Ay ve Kemal Hıra ile Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Dim ve Emre Başaran tarafından kapıda karşılandı. Ziyarette Vali Tavlı’ya Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl de eşlik etti.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleyen ziyarette FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ve Yönetim Kurulu üyeleri, özellikle Covid-19 küresel salgını tedbirleri nedeniyle Fethiye iş dünyasının yaşadığı sorunları Vali Tavlı ile paylaştı. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler nedeniyle başta turizm sektörü olmak üzere gıda, yeme-içme sektörü birçok sektörde ciddi sorunlar yaşandığını örnekleriyle anlatan Başkan Osman Çıralı, aşı sürecinde turizm sektörüne öncelik tanınması talebini dile getirdi.

Ekmek azami fiyat tarifesi ile ilgili FTSO üyelerinden gelen şikâyetleri de Vali Tavlı’ya aktaran Başkan Çıralı, tarifenin 2018 yılından bu yana değişmediğini hatırlatarak, un fiyatları ve maliyetlerdeki artış nedeniyle fırıncıların zor durumda olduğunu ifade etti. Çıralı, ekmek fiyatlarının fırıncıların zararının önüne çekecek şekilde belirlenerek azami ekmek tarifesinin yenilenmesi beklentisini aktardı. 

FTSO’nun GEKA’dan hibe alan projeleri hakkında da Vali Orhan Tavlı’ya bilgi veren Başklan Çıralı, FTSO’nun projesi su altı müzesi için destek istedi. Çıralı ayrıca,  yerel tohumla üretim yapan küçük üreticilerin desteklenmesi amacıyla kurulan Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi hakkında da bilgi aktararak, Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi için ve FTSO’nun da destek verdiği Fethiye markaları projeleri için Tavlı’dan destek talep etti.

FTSO’nun yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Vali Orhan Tavlı ise Fethiye iş dünyasının nabzını tutarak sorunların çözümü için farklı platformlarda yaptığı çalışmalar ve yürütülen başarılı projeler için FTSO yönetimini tebrik etti.

Ziyarette FTSO Başkanı Osman Çıralı Vali Orhan Tavlı’ya üzerinde adının yer aldığı eski Fethiye fotoğrafları albümü ve FTSO logolu çini tabak hediye etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

 

 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007