FTSO İNŞAAT MALZEMELERİ GRUBU ONLİNE TOPLANDI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FTSO İNŞAAT MALZEMELERİ GRUBU ONLİNE TOPLANDI
102 Kişi tarafından okundu 12/02/2021
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) 5 Nolu İnşaat Malzemeleri Grubu, online video konferans yöntemiyle toplanarak inşaat sektörünün sorunlarını konuştu. Sektör temsilcileri yapı denetimde ilde oluşturulan ‘havuz’ siteminin sorunlara neden olduğunu belirterek, havuzların ilçelerde tekrar düzenlenmesi gerektiğini söyledi. FTSO öncülüğünde Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’nde yapılacak Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesinde son duruma ilişkin bilgi talebinde bulunan üyeler, nüfus yoğunluğu giderek artan Seki Mahallesi’nde ise yatırıma ihtiyaç duyulduğunu belirtti.   

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya 15 meslek grubu üyesi katıldı. Üyelerin tek tek söz aldığı toplantıda, inşaat sektöründe yaşanan sorunlar masaya yatırıldı. Yapı denetimde ‘havuz’ sisteminden kaynaklanan sorunları gündeme getiren sektör temsilcileri, ilde oluşturulan havuzların ilçe bazında yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Yapı denetimden kaynaklı zaman kayıplarının sektörü olumsuz etkilediğini belirten üyeler, sorunun ortadan kaldırılması için girişimler yapılması görüşünde birleşti. Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’nde yapılacak Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesinde son duruma ilişkin bilgi talebinde bulunan üyeler, nüfus yoğunluğu giderek artan Seki Mahallesi’nde ise yatırıma ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Başkan Çıralı, “Seydikemer TDİOSB’ye 180 yatırımcı başvurdu’

Talep, öneri ve şikâyetlerin tek tek not alındığını belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, toplantı sonrası ortaya çıkan raporların ilgili kurumlara iletileceğini söyledi. Seydikemer TDİOSB projesinin Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nde, Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç başkanlığında toplanan proje inceleme ve onay komisyonu tarafından oy birliği ile onaylandığını anlatan Başkan Çıralı, bakanlık onayının kısa sürede tamamlanmasını beklediklerini kaydetti. Bölgede yol yapım çalışmalarının şimdiden başladığını anlatan Başkan Çıralı, yolun 2 kilometrelik kısmının da tamamlandığını aktardı. FTSO öncülüğünde 1200 dönüm alan üzerine yapılacak Seydikemer TDİOSB için 180 kişinin yatırımcı olarak başvuru yaptığını vurgulayan Başkan Çıralı, projenin tamamlanmasının ardından 2 bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını dile getirdi.

Belcekız Plajı’nın işletmesinin alınması, zincir market sayısının kısıtlanması, Fethiye şehir merkezindeki otopark sorununun çözümü gibi konularda sürekli girişimler yaptıklarını sözlerine ekleyen Başkan Çıralı, “Bu süreçlerde üyelerimizin desteğine ihtiyacımız var. Sözlü olarak yapacağınız lobi faaliyetleri bile tüm bu sorunların çözümünde elimizi güçlendiriyor. Pandeminin bitimiyle birlikte daha fazla yüz yüze bir araya gelip, bölgemizin ticari ve ekonomik faaliyetlerini arttırmak için hep birlikte çalışacağız.” dedi.    

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007