İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜ MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARINA 31 KİŞİ KATILDI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜ MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARINA 31 KİŞİ KATILDI
77 Kişi tarafından okundu 19/02/2021
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO),  iklimlendirme sektöründen gelen talep üzerine 17-18 Şubat 2021 tarihlerinde “Florlu Sera Gazlı Cihazlar Teknik Personeli Seviye 5” mesleki yeterlilik sınavı düzenledi. Sınava FTSO üyesi ve çalışanlarından 31 kişi katıldı.

Fethiye’deki iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri ve çalışanları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmeliği çerçevesinde Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından hazırlanarak yürürlüğe giren Florlu Sera Gazlı Cihazlar Teknik Personeli̇ Seviye 5 ulusal yeterliliği için sınava girdi. FTSO tarafından 4 Nolu Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Şevki Arıcan’ın girişimleriyle düzenlenen ve koronavirüs salgını nedeniyle yoğun önlemlerin alındığı sınava 31 kişi katıldı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile GAZBİR GAZMER Doğal Gaz ve Enerji Eğitim Belgelendirme Merkezi arasında 14 Ocak 2021 tarihinde imzalanan sözleşme kapsamında gerçekleştirilen mesleki yeterlilik belgelendirme sınavlarında, adaylar önce 80 sorudan oluşan teorik sınava girdi, ardından uygulama sınavında mesleki becerilerini gösterdi. Teorik ve performans sınavlarında başarılı olan adaylar ’Mesleki Yeterlilik Belgesini’ almaya hak kazanacak.

FTSO’nun mesleki yeterlilik belgesi zorunlu olan mesleklere ilişkin sektörlerden gelen talepler doğrultusunda sınavlar organize ettiğini belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, iklimlendirme sektöründen gelen talepler çerçevesinde 17-18 Şubat tarihlerinde mesleki yeterlilik sınavlarını düzenlendiğini söyledi. Osman Çıralı, “Enerji sektörü iklimlendirme alanında faaliyet gösteren firma yetkililerinin ve çalışanlarının sertifikasyon sürecine yönelik teorik ve pratik bilgilerinin ölçüldüğü “Florlu Sera Gazlı Cihazlar Teknik Personeli Seviye 5” mesleki yeterlilik sınavlarını düzenledik.  COVID-19 salgını nedeniyle Odamızda yoğun önlemler alarak gerçekleştirdiğimiz sınavlara 31 aday katılım gösterdi. Böylece kapsayan motorlu kara taşıtı taşıt alım-satım, köprülü vinç, inşaat ve emlakçı ve müteahhitlere yönelik mesleki yeterlilik sınavlarından sonra iklimlendirme sektörüne yönelik mesleki yeterlilik sınavlarını da gerçekleştirmiş olduk. Talep gelmesi durumunda bu sektörler ve yeni sektörler mesleki yeterlilik sınavları düzenleyeceğiz” diye konuştu.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007