SEYDİKEMER TARIMA DAYALI SÜT SIĞIRCILIĞI İHTİSAS OSB’NİN YERİ NETLEŞTİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
SEYDİKEMER TARIMA DAYALI SÜT SIĞIRCILIĞI İHTİSAS OSB’NİN YERİ NETLEŞTİ
186 Kişi tarafından okundu 02/04/2021
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde başlatılan Seydikemer Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yer seçimi işlemlerinde sona gelindi. Muğla Valiliğinde yapılan geniş bir katılım toplantıda yer konusunda mutabakat sağlandı.

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın ziyaret ettiği toplantıya Muğla Vali Yardımcısı ve Seydikemer Kaymakamı Ayhan Yazgan başkanlık etti. Muğla Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıya Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak, Seydikemer Kadıköy Tarım Kredi Kooperatif Başkanı Ömer Kılınç,  Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Emine Alikişioğlu, Veteriner Hekim Ozan Yolcu ve Jeoloji Mühendisi Mustafa Aydın ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Muğla Tarım Orman İl Müdürü Barış Saylak, toplantıda Seydikemer Tarıma Dayalı Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarında gelinen son nokta hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, kapanış konuşmasında kısa zamanda kurumların yer seçiminde göstermiş oldukları çalışmalar ve iyi niyetlerinden dolayı katılan tüm resmi ve sivil toplum kuruluşu yetkililerine teşekkür etti.

Rapor sonucunda Çobanisa Mahallesinde bulunan yaklaşık 1152 dönüm büyüklüğündeki alan; Yer Seçimi Komisyonunda görevli tüm komisyon üyelerinin oy birliği ile "Muğla Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt) Organize Sanayi Bölgesi alanı" olarak onaylandı.

 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007